LED na kuchynskú linku - Svietidlá Dilight Bratislava

Dilight

Turbínová 1, 83104 Bratislava

výroba a predaj svietidiel

realizácia osvetlenia
kontakt svietidlá
svietidlá katalóg výrobca
0905 613 926
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

katalóg

EXPLO - extrémne ploché LED svietidlá na kuchynskú linku (registrovaný dizajn č.27801)

prečo a pre koho sme tieto svietidlá vyvinuli


Tieto svietidlá s registrovaným dizajnom sú určené zákazníkovi, ktorý kladie dizajn a výkon pred cenu a preferuje jedinečnosť pred tuctovosťou. Takýto zákazník si väčšinou neželá vo svojej kuchyni dlhé línie LED pásov s ich typicky "bodkovaným" agresívnym prejavom, ktorý je obzvlášť nepríjemný pri použití sklenenej, alebo inak lesklej zásteny. Preto sme navrhli tieto svietidlá, ktoré sa vyznačujú kompaktným a čistým dizajnom a svojou hrúbkou iba 5 mm minimálne narúšajú línie kuchyne.  Telo svietidla je vždy tvorené jediným kompaktným kusom hliníka, ktorý zároveň slúži ako veľmi výkonný chladič použitej LED   a zabezpečuje tak jej veľmi dlhú životnosť pri maximálne možnom množstve svetla.

v akých povrchových úpravách a s akou farbou svetla sa dá toto svietidlo objednať

Štandardnou povrchovou úpravou je brúsený hliník, je možné dodať svietidlá aj , leštené, alebo tmavohnedé. Farba svetla je buď teplo biela, alebo studenobiela. Studená biela LED zabezpečí viac svetla. Ak preferujete teplobiele svetlo, treba rátať s menším množstvom svetla, alebo inštalovať viac svietidiel, pokiaľ chcete silnejšie osvetlenie pracovnej plochy. Štandardné rozmery svietidiel sú 200 x 60 mm, 100 x 100 mm, 350 x 60 mm, 560 x 60 mm všetko pri hrúbke iba 5 mm.

koľko potrebujem svietidiel a ako sa montujú

Ak nemáte radi technické informácie, tak nasledujúce radšej preskočte. Váš architekt, kuchyniar a elektrikár by ich ale rozhodne mal poznať.

Doporučujeme dve jednoduché svietidlá alebo jedno dvojité na každých cca 100 -130 cm dĺžky pracovnej plochy. Pri použití teplobielej farby svetla doporučujeme na rovnakú dĺžku tri jednoduché, alebo jedno trojité svietidlo. Svietidlá sa lepia kvalitnou obojstrannou páskou (je súčasťou svietidla), ktorá drží svietidlo na mieste spoľahlivo aj pri dennom dlhodobom používaní. Káble, presnejšie kábliky, sa vedú vo vnútri skriniek, alebo poza skrinky a majú celkový vonkajší prierez iba 4,5 x 1,6 mm. Svietidlá za zapájajú do série, podľa priloženého podrobného nákresu a zvládne to každý, čo len priemerne technicky zdatný človek. Treba ešte rátať s napájacím zdrojom, tzv. trafom. Tento zdroj pre 3 alebo 4 svietidlá má rozmery 115 x 45 x 28 mm alebo pre 2 svietidlá 60 x 35 x 20 mm a preto je možné ho iba jednoducho položiť na horné skrinky. Sériové zapojenie svietidiel s prúdovým napájaním je zároveň technicky vyspelejšie riešenie než bežné napäťové napájanie LED pásov. Preto naše svietidlá svietia rovnako silno, či už je to prvé svietidlo pri zdroji, alebo posledné, niekoľko metrov od zdroja. Cez každú LED prechádza iba presný a stanovený prúd, čo výrazne prispieva k životnosti LED.

a čo keď nemám na stene vypínač, mám iba kábel zo steny

Aj v takomto prípade môžete použiť tieto svietidlá! Spravidla jedno Vami vybrané svietidlo bude zároveň slúžiť ako dotykový vypínač - senzor. Dotykom prsta na kovovú časť tohoto vybraného svietidla sa všetky svietidlá buď zapnú, alebo vypnú. Nie, určite Vás to "nekopne". Jednak sa napätie na našom svietidle pohybuje maximálne do 10 voltov  a hlavne používame iba značkové senzorické spínače, ktoré svojou konštrukciou znemožňujú úraz elektrickým prúdom. Na senzor je možné zmeniť aj viac svietidiel ako jedno, systém sa však trochu skomplikuje, aj predraží.


(c) Branislav Živica | aktualizované 11.10.2017
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky