kruhový luster do obývačky, spálne - Svietidlá Dilight Bratislava

Turbínová 1, 83104 Bratislava

0905 613 926
Prejsť na obsah

kruhový luster do obývačky, spálne

Kruhový luster do obývačky alebo spálne s drevodekorom

Tento kruhový luster do obývačky, alebo tak isto aj do spálne, má niekoľko zaujímavých vlastností. Zadanie bolo vytvoriť veľký kruhový luster do menšej obývačky s rozmermi 5 x 4 m a s výškou 2,5m, ktorý má slúžiť na celkové osvetlenie, priestor pod lustrom má byť pohodlene priechodný, aj pre vysokú osobu. Nemá vzniknúť pocit, že nad hlavou máte niečo veľké, objemné. Svetlo malo svietiť priamo dolu.

Bežné kruhové lustre  tejto veľkosti - 103 cm, majú pomerne masívnu konštrukciu, navyše často majú iba stredové zavesenie, teda musia visieť pomerne nízko, preto sme pristúpili k vlastnej výrobe. Výsledkom je pomerne unikátna konštrukcia, ktorá dokonale splnila zadanie. Luster je veľký ale subtílny, prierez konštrukcie je iba 20 x 15 mm, pričom je stále pevný. Silné LED svetlo vyžaruje priamo smerom dole.

Luster má po bokoch pravú dubovú dýhu, ošetrenú včelím voskom. Luster je zavesený excentricky (môže visieť aj zo stredu), so závesnými lankami kolmo ku stropu, preto sme ho mohli zavesiť iba 15 cm pod strop (možné minimum je cca 7 cm). Takáto závesná výška jednak spĺňa zadanie, jednak pôsobí takto zavesený luster v danom priestore esteticky.

Napájací zdroj a stmievač sú umiestnené v kruhovom bielom kryte s priemerom 190 mm a výškou 35 mm. V prípade stredového zavesenia sú tieto elektronické súčasti zabudované v stredovom dieli. Kryt môže mať aj inú farbu, aj tvar. Vetracie otvory na kryte nie sú nutnou podmienkou, avšak ich absencia môže mať na životnosť zdroja nezanedbateľný vplyv.

Luster visí na oceľových lankách s priemerom 1 mm. Držiaky lanka umožňujú jednoduché ale presné precízne výškové nastavenie. Farba držiakov aj kábla je v tomto prípade matná niklová, môže byť aj iná.
V prípadne stredového zavesenia je možné a vhodné použiť závesy, ktoré vyzerajú ako lanká, pričom ale zároveň plnia aj funkciu elektrického kábla. V tomto prípade už teda netreba sólo prívodný kábel.

Úžitkovú hodnotu lustra zvyšuje stmievanie v rozsahu 0 - 100% pomocou diaľkového ovládania.


Takýto kruhový luster vieme vyrobiť do priemeru 2 metre. Kruhový tvar nie je podmienkou, zvládneme aj eliptický, aj hranatý tvar, aj tvar trojuholníka s oblymi rohmi.Návrat na obsah