lištové koľajnicové posuvné bodové svietidlá - track light - Svietidlá Dilight Bratislava

Turbínová 1, 83104 Bratislava

0905 613 926
Prejsť na obsah

lištové koľajnicové posuvné bodové svietidlá - track light

svietidlá
Lištové svietidlá, koľajnicové svietidlá - track light. Bodové variabilné smerovateľné  posuvné svietidlá na koľajnici buď na celkové osvetlenie miestností alebo na bodové osvetlenie detailov.

Lištové svietidlá a ich dizajny:
- retro dizajny odkazujú  na 60-te roky minulého storočia, kedy sa tieto lištové osvetľovacie systémy začali vo svete masovo presadzovať
- kovové svietidlá, minimalistické moderné bodové svietidlá valcového tvaru
- sklenené svietidlá, originálne moderné koľajnicové svietidlá s telom z číreho alebo matovaného skla. Voľbou vhodnej žiarovky môžu tieto svietidlá slúžiť na bodové osvetlenie alebo celkové osvetlenie.

Svietidlá môžu používať objímky pre LED žiarovky E27, E14, G9, GU10 alebo môžu mať zabudovaný LED modul.

Povrchové úpravy sú možné vo farbách čierna a biela matná, alebo sú možné pravé kovové materiály mosadz, hliník, čiernená oceľ.

Koľajnice na svietidlá.
Vodiace lišty koľajnicových svietidiel je možné montovať priamo na strop alebo zavesiť. Z osvetľovacích líšt je možné vytvoriť aj zložitejšie tvary s odbočkami a podobne, nemusí sa teda jednať iba o jednoduchú priamu líniu.
Elektricky môžu byť lišty ako jednookruhové, alebo trojokruhové. Trojokruhové svetelné lišty umožňujú bohatú variabilitu osvetlenia, je možných až 6 rôznych základných scén. Oba typy líšt je možné doplnniť o stmievanie, pri trojokruhovej lište  dokonca o stmievanie každého okruhu zvlášť. Navyše je možné v rôznych okruhoch používať  rôzne svetelné zdroje, všesmerové alebo bodové, čo ďalej zvyšuje rôznorodosť svetelných scén. Každé lištové svietidlo je možné veľmi jednoducho z lišty odpojiť, alebo dodatočne do systému pridať ďaľšie koľajnicové svietidlá. V prípade trojokruhovej lišty je možné navyše prehadzovať lištové lampy medzi jednotlivými okruhmi jednoduchým prepnutím prepínača na lištovom svietidle, bez jeho demontáže.

Skoro každé, aj staršie svietidlo je možné upraviť tak, aby mohlo byť pripojené na lištu ako lištové svietidlo.

Pačia sa Vám tieto koľajnicové svietidlá, ale lištový posuvný systém je pre Vás zbytočný?
Nevadí, lištové svietidlá vieme vyrobiť aj na pevnej základni, bez možnosti posúvania a demontáže, aj ako jednotlivé lampy či už stropné, alebo nástenné. Je to takto i lacnejšie.

Návrat na obsah