tensigrit moderný LED luster - Svietidlá Dilight Bratislava

Turbínová 1, 83104 Bratislava

0905 613 926
Prejsť na obsah

tensigrit moderný LED luster

svietidlá
Čo to vlastne je?
Tensigrit je trojdimenzionálna štruktúra tvorená "tyčkami" a "lankami". Lanká vytvárajú medzi tyčkami  mechanické napätie, ktoré udržiava tyčky v určitej polohe tak, že sa tieto tyčky ale ani lanká sa vzájomne nedotýkajú. Štruktúra pôsobí na prvý pohľad chaoticky, avšak jedná sa o striktne matematicky definovaný tvar. V tomto prípade "tyčky" predstavujú jednotlivé svietidlá, "lanká" sú oceľové lanká.

Použitie
Svietidlo Tensigrit moderný LED luster je vhodné nie len na osvetlenie, ale aj ako "eye-catcher", teda tam, kde treba opticky vyplniť väčší priestor nápadným, moderným svietidlom. Svietidlo, napriek jeho optickej veľkosti, je ľahké, jedna svetelná trubica s dĺžkou 105 cm váži len asi 0,6 kg.
Svietidlo je jednoducho možné zavesiť iba na jedno alebo dve lanká za hociktorý koniec trubice, svietidlo bude vyzerať vždy inak, podľa toho za ktorý koniec ktorej trubice ho zavesíte. Tensigrit popri tom poskytuje aj solídne svetlo, jedna LED poskytuje cca 200 lm svetla, teda 4- trubicový tensigrit svieti porovnateľne so 100W žiarovkou. Preto býva vhodné doplniť aj stmievanie.

Jednotlivé trubice je možné použiť aj samostatne a vytvárať z nich ľubovolné zostavy.

Konštrukcia
Jednotlivé "tyčky" - svietidlá sú vyrobené z matovanej akrylátovej rúrky s priemerom 30, alebo 38 mm s dvomi koncovkami. Koncovky sú kovové, hliníkové, bielej alebo čiernej matnej farby. V každej koncovke je zapustený výkonný LED svetelný zdroj ku ktorému vedie biely alebo čierny káblik. Na konci koncovky je aj úchyt pre lanká.
Minimálny počet trubíc je 3, maximálny 8. Dĺžka jednej trubice je max. 170 cm.
Svietidlo na obrázkoch má 4 trubice, pričom celá štruktúra má priemer cca 110 cm.
Návrat na obsah