LED svietidlá ploché pod kuchynskú linku - svietidlá Dilight Bratislava

Turbínová 1, 83104 Bratislava

0905 613 926
Prejsť na obsah

LED svietidlá ploché pod kuchynskú linku

Prečo a pre koho sme tieto kuchynské LED svietidlá vyvinuli


Kuchynské svietidlo, LED svietidlá na kuchynskú linku  
s registrovaným dizajnom sú určené zákazníkovi, ktorý kladie dizajn a výkon nad cenu a preferuje jedinečnosť pred tuctovosťou. Takýto zákazník si väčšinou neželá vo svojej kuchyni dlhé línie LED pásov s ich typicky "bodkovaným" agresívnym prejavom, ktorý je obzvlášť nepríjemný a znásobený pri použití sklenenej, alebo inak lesklej zásteny. Preto sme navrhli tieto kuchanské svietidlá, ktoré sa vyznačujú kompaktným a čistým dizajnom a svojou hrúbkou iba 5 mm minimálne narúšajú línie kuchynskej linky.  Telo kuchynského LED svietidla je vždy tvorené jediným kompaktným kusom hliníka, ktorý zároveň slúži ako veľmi výkonný chladič použitej LED   a zabezpečuje tak jej veľmi dlhú životnosť pri maximálne možnom množstve svetla.

Aké povrchové úpravy  a aké farby svetla sú možné

Štandardnou povrchovou úpravou je brúsený hliník, je možné dodať svietidlá aj , leštené, alebo tmavohnedé. Farba svetla je buď teplo biela, alebo studenobiela. Studená biela LED zabezpečí o niečo viac svetla. Ak preferujete teplobiele svetlo, treba rátať s o niečo menším množstvom svetla, alebo inštalovať pod kuchynskú linku viac svietidiel, pokiaľ chcete silnejšie osvetlenie pracovnej plochy. Štandardné rozmery svietidiel sú 200 x 60 mm, 100 x 100 mm, 350 x 60 mm, 560 x 60 mm všetko pri hrúbke iba 5 mm.

Koľko potrebujem LED svietidiel do kuchyne na osvetlenie kuchynskej linky a ako sa montujú

Ak nemáte radi technické informácie, tak nasledujúce radšej preskočte. Váš architekt, kuchyniar a elektrikár by ich ale rozhodne mal poznať.

Doporučujeme dve jednoduché svietidlá alebo jedno dvojité na každých cca 100 -130 cm dĺžky pracovnej plochy kuchynskej linky. Pri použití teplobielej farby svetla doporučujeme na rovnakú dĺžku tri jednoduché, alebo jedno trojité svietidlo. Svietidlá sa lepia pod kuchynské skrinky kvalitnou obojstrannou páskou (je súčasťou svietidla), ktorá drží svietidlo na mieste spoľahlivo aj pri dennom dlhodobom používaní. Káble, presnejšie kábliky, sa vedú vo vnútri skriniek, alebo poza skrinky a majú celkový vonkajší prierez iba 4,5 x 1,6 mm. Svietidlá za zapájajú do série, podľa priloženého podrobného nákresu a zvládne to každý, čo len priemerne technicky zdatný človek. Treba ešte rátať s napájacím zdrojom, tzv. trafom. Tento zdroj pre 3 alebo 4 svietidlá má rozmery 115 x 45 x 28 mm alebo pre 2 svietidlá 60 x 35 x 20 mm a preto je možné ho iba jednoducho položiť na horné skrinky. Sériové zapojenie svietidiel s prúdovým napájaním je zároveň technicky vyspelejšie riešenie než bežné napäťové napájanie LED pásov. Preto naše svietidlá svietia rovnako silno, či už je to prvé svietidlo pri zdroji, alebo posledné, niekoľko metrov od zdroja. Cez každú LED prechádza iba presný a stanovený prúd, čo zároveň výrazne prispieva k dlhej životnosti LED.

A čo keď nemám v kuchyni na stene vypínač, mám iba kábel zo steny

Aj v takomto prípade môžete použiť tieto kuchynské svietidlá! Spravidla jedno Vami vybrané svietidlo bude zároveň slúžiť ako dotykový vypínač - senzor. Dotykom prsta na kovovú časť tohoto vybraného svietidla sa všetky svietidlá buď zapnú, alebo vypnú. Nie, určite Vás to "nekopne". Jednak sa napätie na našom kuchynskom svietidle pohybuje maximálne do 10 voltov  a hlavne používame iba značkové senzorické spínače, ktoré svojou konštrukciou znemožňujú úraz elektrickým prúdom. Na senzor je možné zmeniť jedno svietidlo. Je však možné viac svietidiel rozdeliť na skupiny, potom v každej skupine môže byť jedno svietidlo ako senzor.

(c) Branislav Živica | aktualizované 23.1.2024
obchodné podmienky a odstúpenie od zmluvy
ochrana osobných údajov
cookies
Návrat na obsah